Mendeley – system do zarządzania bibliografią

Zachęcamy społeczność naszej Uczelni, a zwłaszcza pracowników naukowo-dydaktycznych oraz doktorantów UJ CM, do korzystania z programu Mendeley, który wspiera proces redagowania publikacji naukowych.

Mendeley to:

• łatwe wstawianie cytowań i generowanie bibliografii,
  • dogodna współpraca online z innymi naukowcami,
  • proste przenoszenie zawartości z innych menedżerów bibliografii,
  • podpowiadanie istotnych publikacji w oparciu o aktualną zawartość biblioteki,
  • dostęp do własnej biblioteki z każdego komputera i urządzeń mobilnych.

Narzędzie Mendeley pracuje w dwóch zsynchronizowanych ze sobą wersjach: Mendeley Web i Mendeley Desktop.

Istnieje możliwość założenia Konta Mendeley Premium, które oferuje więcej możliwości interakcji z innymi naukowcami oraz zwiększoną powierzchnię dyskową dostępną w chmurze.

Przy zakładaniu konta użytkownika należy posłużyć się adresem w domenie uj.edu.pl lub cm-uj.krakow.pl

Aktywacji konta należy dokonać na komputerze znajdującym się w sieci UJ. Dalsza praca w systemie możliwa jest z dowolnego komputera.

Dla wszystkich pracowników oraz studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego konto Mendeley Premium jest darmowe.

Praktyczne przewodniki

Krótki przewodnik

Instrukcja instalacji Mendeley Desktop

Proponujemy Państwu szkolenia z obsługi systemu Mendeley, które organizujemy w Bibliotece Medycznej lub w wybranym przez Państwa miejscu (grupy). Szczegóły ustalane są bezpośrednio z osobami zainteresowanymi.

Prosimy o kontakt w sprawie szkoleń z osobami prowadzącymi zajęcia:

mgr Lidia Cichoń,
mgr Beata Jakubczyk.