Mendeley – System do zarządzania bibliografią

Zachęcamy społeczność naszej Uczelni, a zwłaszcza pracowników naukowo-dydaktycznych oraz doktorantów UJ CM, do korzystania z systemu Mendeley, który wspiera proces redagowania publikacji naukowych.

Mendeley to:

• łatwe wstawianie cytowań i generowanie bibliografii
  • dogodna współpraca online z innymi naukowcami
  • proste przenoszenie zawartości z innych menedżerów bibliografii
  • podpowiadanie istotnych publikacji w oparciu o aktualną zawartość biblioteki
  • dostęp do własnej biblioteki z każdego komputera i urządzeń mobilnych

Narzędzie Mendeley pracuje w dwóch zsynchronizowanych ze sobą wersjach: Mendeley Web i Mendeley Desktop.

Istnieje możliwość założenia Konta Mendeley Premium, które oferuje więcej możliwości interakcji z innymi naukowcami oraz zwiększoną powierzchnię dyskową dostępną w chmurze.

Przy zakładaniu konta użytkownika należy posłużyć się adresem w domenie uj.edu.pl lub cm-uj.krakow.pl

Aktywacji konta należy dokonać na komputerze znajdującym się w sieci UJ. Dalsza praca w systemie możliwa jest z dowolnego komputera.

Dla wszystkich pracowników oraz studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego konto Mendeley Premium jest darmowe.

Krótki przewodnik

Aby efektywnie korzystać z systemu, proponujemy Państwu szkolenia, które organizujemy w Bibliotece Medycznej lub w wybranym przez Państwa miejscu (grupy). Szczegóły dotyczące szkolenia są ustalane bezpośrednio z osobami zainteresowanymi.

Prosimy o kontakt w tej sprawie na adres wypozyczenia@bm.cm-uj.krakow.pl

Osobami szkolącymi są: mgr Lidia Cichoń i mgr Monika Niewalda (tel. 12 657 14 66; 12 433 27 77) oraz mgr Ireneusz Korfel (tel. 12 657 23 10; 12 433 27 76), którzy odpowiedzą na Państwa dodatkowe pytania.

Zachęcamy do skorzystania ze szkolenia Mendeley – system do zarządzania bibliografią na platformie e-learningowej Moodle (wersja testowa). Aby skorzystać ze szkolenia należy zalogować się jako „GOŚĆ”.