Korzystanie ze zbiorów na miejscu

W Bibliotece Medycznej znajdują się dwie czytelnie: Czytelnia Książek i Czasopism oraz Czytelnia Zasobów Elektronicznych.

Do korzystania z czytelni uprawnia aktywne konto biblioteczne. Przy wejściu należy okazać legitymację lub kartę biblioteczną.

W czytelniach obowiązują reguły określone w Regulaminie Biblioteki Medycznej oraz zasady bezpieczeństwa wprowadzone w Bibliotece na czas epidemii.

Czytelnia Książek i Czasopism zapewnia wolny dostęp do:

• książek,
  • czasopism opublikowanych w ostatnich pięciu latach,
  • publikacji sprowadzonych w ramach tzw. wypożyczeń międzybibliotecznych.

Wykaz czasopism z ostatnich pięciu lat dostępnych w Czytelni Książek

Jeśli poszukiwanej książki lub czasopisma nie ma w wolnym dostępie w Czytelni, można zamówić je z Magazynu. W tym celu należy wyszukać publikację w katalogu komputerowym, złożyć zamówienie i wybrać Czytelnię Książek i Czasopism jako miejsce odbioru.

Czasopisma starsze niż pięć lat są przechowywane w Magazynie – można zamawiać potrzebne roczniki do Czytelni; konkretne artykuły można także zamawiać za pośrednictwem usług skanowania SDDE.

Czytelnia Zasobów Elektronicznych umożliwia dostęp do:

• internetowych baz danych,
  • elektronicznych książek i czasopism online,
  • internetowych zasobów medycznych.

Przed wejściem do obu czytelni należy obowiązkowo zostawić w szatni na parterze okrycie wierzchnie, plecaki, torby itp.

Oferujemy bezpłatny dostęp do WiFi.

Zapraszamy wszystkich Użytkowników, ale pierwszeństwo mają studenci, wykładowcy i pracownicy Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum.

Wielkość fontu