Korzystanie ze zbiorów na miejscu

W Bibliotece Medycznej znajdują się dwie Czytelnie: Książek i Czasopism oraz Zasobów Elektronicznych. Aby korzystać z czytelń, należy mieć aktywne Konto Czytelnika i okazać legitymację lub kartę biblioteczną. W czytelniach obowiązują reguły określone w Regulaminie Biblioteki Medycznej oraz zasady bezpieczeństwa wprowadzone w Bibliotece na czas epidemii.

Czytelnia Książek i Czasopism zapewnia otwarty dostęp do książek, czasopism opublikowanych w ostatnich pięciu latach oraz udostępnia pozycje sprowadzone w ramach tzw. wypożyczeń międzybibliotecznych.

Jeśli poszukiwanej książki lub czasopisma nie ma w wolnym dostępie w Czytelni, można zamówić je z Magazynu. Należy wyszukać publikację w katalogu internetowym, złożyć zamówienie i wybrać Czytelnię Książek i Czasopism jako miejsce odbioru.

Czasopisma starsze niż pięć lat są przechowywane w Magazynie – można zamówić potrzebne roczniki do Czytelni; konkretne artykuły można także zamawiać za pośrednictwem usług skanowania SDDE.

W Czytelni Zasobów Elektronicznych można uzyskać dostęp do internetowych baz danych, elektronicznych książek i czasopism oraz internetowych zasobów medycznych.

Przed wejściem do czytelń obowiązkowo należy zostawić w szatni na parterze okrycie wierzchnie, plecaki, torby itp.

Oferujemy bezpłatny dostęp do WiFi.

Zapraszamy wszystkich Użytkowników, ale pierwszeństwo mają studenci, wykładowcy i pracownicy Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum.

Wielkość fontu