Korzystanie ze zbiorów na miejscu

W Bibliotece Medycznej znajdują się dwie czytelnie: Czytelnia Książek i Czasopism oraz Czytelnia Zasobów Elektronicznych.

Do korzystania z czytelni uprawnia aktywne konto biblioteczne. Przy wejściu należy okazać legitymację lub kartę biblioteczną.
Informacja o przetwarzaniu danych osobowych (RODO)

W czytelniach obowiązują reguły określone w Regulaminie Biblioteki Medycznej.

Przed wejściem do obu czytelni należy zostawić okrycia wierzchnie, plecaki i torby w szatni na parterze budynku lub w szafkach dostępnych w Bibliotece.

W czytelniach zabrania się spożywania posiłków – w tym celu zapraszamy do strefy studenta, znajdującej się obok Wypożyczalni. Dozwolone jest picie z zakręcanych butelek, termosów, kubków z pokrywką itp.

Oferujemy bezpłatny dostęp do WiFi.

Zapraszamy wszystkich Użytkowników, ale pierwszeństwo mają studenci, wykładowcy i pracownicy Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum.

Czytelnia Książek i Czasopism zapewnia wolny dostęp do:

• książek ułożonych według Klasyfikacji NLM ( Indeks),
  • czasopism opublikowanych w ostatnich pięciu latach ( Wykaz),
  • publikacji sprowadzonych w ramach tzw. wypożyczeń międzybibliotecznych.

Jeśli poszukiwanej książki lub czasopisma nie ma w wolnym dostępie w Czytelni, można zamówić je z Magazynu. W tym celu należy wyszukać publikację w katalogu komputerowym, złożyć zamówienie i wybrać Czytelnię Książek i Czasopism jako miejsce odbioru.

Czasopisma starsze niż pięć lat są przechowywane w Magazynie – można zamawiać potrzebne roczniki do Czytelni; konkretne artykuły można także zamawiać za pośrednictwem usług skanowania SDDE.

Czytelnia Zasobów Elektronicznych umożliwia dostęp do:

• internetowych baz danych,
  • elektronicznych książek i czasopism online,
  • internetowych zasobów medycznych.