Korzystanie ze zbiorów na miejscu

Korzystanie ze zbiorów na miejscu odbywa się na podstawie zasad regulaminowych.

Do dyspozycji czytelników są Czytelnia Książek i Czasopism oraz Czytelnia Zasobów Elektronicznych. Prawo do korzystania ze zbiorów w czytelniach ma każdy, kto posiada aktualne konto biblioteczne.

W Czytelni Książek i Czasopism udostępniane są zbiory biblioteki oraz dzieła sprowadzane drogą wypożyczeń międzybibliotecznych. W czytelni jest wolny dostęp do półek. Jeśli poszukiwanej pozycji nie ma w zbiorach czytelni, można ją zamówić z magazynu. W tym celu należy wyszukać publikację w katalogu komputerowym i złożyć zamówienie elektroniczne, wybierając miejsce odbioru Czytelnia Książek i Czasopism. W Czytelni w wolnym dostępie znajdują się czasopisma bieżące z ostatnich 3 lat, starsze roczniki są dostępne w  magazynie w Morawicy. Dostęp do tych zbiorów możliwy jest dla użytkowników biblioteki  za pośrednictwem usługi SDDE.

Czas oczekiwania na zamówione książki

Poniedziałek-piątek:

• zamówienia złożone do godz. 8.00 odbiór od godz. 9.00
  • zamówienia złożone w godz. 8.00-13.00 odbiór od godz. 14.00
  • zamówienia złożone po godz. 13.00 (z wyjątkiem piątku) odbiór następnego dnia od godz. 9.00

Weekend:

• zamówienia złożone po godz. 13.00 w piątek do godz. 8.00 w poniedziałek odbiór w poniedziałek od godz. 9.00

W Czytelni Zasobów Elektronicznych udostępniane są bazy danych, czasopisma elektroniczne oraz internetowe zasoby informacji medycznej. Może z nich korzystać każdy, lecz pierwszeństwo
w korzystaniu mają pracownicy i studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Biblioteka oferuje dostęp do sieci WiFi.