Webinarium z bazy Embase oraz Reaxys

Zapraszamy na szkolenie z bazy Embase, podczas którego zaprezentowane zostaną wszystkie podstawowe funkcje bazy.

Szkolenie kierowane jest do wszystkich, którzy używają bazy Medline, głównie lekarzy i farmaceutów, ale nie tylko. Odbędzie się 16 czerwca 2020 18:00-19:00.

Zapraszamy do zapoznania się z instrukcją:

Instrukcja do skorzystania ze szkolenia

Ramowy program szkolenia:

1. Wyszukiwanie proste – choroba, lek, terapia, działania niepożądane itp
  2. Zawężanie wyników przy pomocy filtrów – rodzaje i działanie filtrów, eksport zawartości filtra
  3. Triple linking – potrójna indeksacja dla perfekcyjnego wyszukiwania
  4. Wyszukiwanie PICO – PICO Search
  5. Wyszukiwanie działań niepożądanych leków – PV wizard
  6. Wyszukiwanie wyrobów medycznych i ich działań niepożądanych – opcja
  7. EMTREE – słownik ontologiczny (odpowiednik MESH w Medline)
  8. Zarządzanie wynikami wyszukiwania
  9. Odpowiedzi na pytania

Embase Training

Zapraszamy na szkolenie z bazy Reaxys, podczas którego przejdziemy przez wszystkie główne funkcje bazy i pokażemy różne sposoby wyszukiwania danych i informacji.

Szkolenie skierowane jest głównie do chemików, biochemików i farmaceutów.

Zapraszamy do zapoznania się z instrukcją:

Instrukcja do skorzystania ze szkolenia

Ramowy program szkolenia:

1. Wyszukiwanie proste – substancja, lek, reakcja, właściwości, bioaktywności ale także wyszukiwanie tematów badawczych nie będących strukturą ani reakcją
  2. Ocena i filtrowanie wyników – przegląd danych dostępnych dla struktury, reakcji i wyszukiwania tekstowego
  3. Edytor Struktur – wyszukiwanie struktur, podstruktur, reakcji itp.
  4. Plan syntezy
  5. Wyszukiwanie zaawansowane – Query Builder – jak zadać skomplikowanie pytanie w jednym wyszukiwaniu
  6. Moduł „Reaxys Medicinal Chemistry” – dodatkowe dane o bioaktywnościach, graficzne przedstawienie i analiza wyników bioaktywności wybranych substancji chemicznych.
  7. Zarządzanie wynikami wyszukiwania
  8. Odpowiedzi na pytania