Przewodnik dla studentów I roku

Kiedy mogę się zapisać do Biblioteki Medycznej?

Status Studenta uzyskasz 1 października, a od dnia otrzymania elektronicznej  legitymacji studenckiej (ELS) możesz zapisać się do Biblioteki Medycznej UJ CM.

Gdzie mogę się zapisać?

W Wypożyczalni Biblioteki Medycznej.

Biblioteka znajduje się w centrum Krakowa przy ul. Grzegórzeckiej 20 – wejście od ul. Śniadeckich. Godziny otwarcia znajdziesz tutaj.

Jaki dokument jest wymagany przy zapisie?

Elektroniczna legitymacja studencka ELS oraz dowód osobisty.

Jak zamówić podręczniki?

Gdy jesteś już zapisany do Biblioteki, tzn. masz konto czytelnika, zaloguj się w katalogu komputerowym z dowolnego komputera.

Login to numer karty bibliotecznej (znajduje się na ELS pod kodem kreskowym), hasłem jest PESEL.

Wyszukaj książkę przez nazwisko autora, tytuł lub temat.

Sprawdź lokalizację – czy książka znajduje się w Bibliotece Medycznej?

Sprawdź status książki – czy jest dostępna? Jeśli egzemplarz jest dostępny, kliknij ZAMÓW

Wybierz miejsce odbioru: WYPOŻYCZALNIA

Następnie wybierz WYPOŻYCZENIE CZYTELNICZE

Sprawdź dane i potwierdź.

To wszystko, Twoje zamówienie po chwili trafi do nas.

Zobacz również:  Jak korzystać z katalogu komputerowego?

Co mogę zrobić, jeśli w Wypożyczalni nie ma potrzebnych mi podręczników?

Koniecznie zajrzyj na stronę: Książki elektroniczne.

Znajdziesz tam np. Atlas anatomii Nettera, Chirurgię Gardena, Biochemię Bańkowskiego, Farmakologię Danysza, Fizjologię Konturka i wiele innych.

Prośbę o uruchomienie zdalnego dostępu do zasobów elektronicznych wyślij na adres: wypozyczenia@bm.cm-uj.krakow.pl

W e-mailu podaj numer karty bibliotecznej.

Do kontaktu z Biblioteką posługuj się adresem e-mail w domenie @student.uj.edu.pl.

Ile podręczników mogę wypożyczyć?

10 tytułów. Jeśli dzieło obejmuje kilka tomów, liczy się je jako jeden „tytuł”.

Kiedy mogę zgłosić się do Wypożyczalni po odbiór zamówionych podręczników?

Po odbiór zamówionych książek należy zgłosić się osobiście. Czas oczekiwania na zamówione książki wynosi:

Poniedziałek-piątek:

• zamówienia złożone do godz. 8.00  odbiór od godz. 9.00
  • zamówienia złożone w godz. 8.00-13.00 odbiór od godz. 14.00
  • zamówienia złożone po godz. 13.00 (z wyjątkiem piątku) odbiór następnego dnia od godz. 9.00

Weekend:

• zamówienia złożone po godz. 13.00 w piątek do godz. 8.00 w poniedziałek odbiór w poniedziałek od godz. 9.00

Jak długo zamówione książki czekają na odbiór?

Zamówione książki czekają na odbiór 3 dni robocze od dnia złożenia zamówienia. Uwaga: status egzemplarza „Do realizacji” widoczny w koncie czytelnika oznacza, że książkę można odebrać. (Należy uwzględnić czas potrzebny na jej wyszukanie, zob. Czas oczekiwania na zamówione książki);

Książki rezerwowane, tzn. te które były wypożyczone w chwili składania przez Ciebie rezerwacji czekają 5 dni roboczych, licząc od dnia wysłania przez system powiadomienia o możliwości odbioru książki, tj. po oddaniu jej przez poprzedniego czytelnika.

Na jak długo wypożyczane są podręczniki?

Czas wypożyczenia książek uzależniony jest od kategorii egzemplarza:

— egzemplarze z lokalizacji Bibl.Med.UJCM-Wypożyczalnia na 3 miesiące

— egzemplarze z lokalizacji Bibl.Med.UJCM na 1 miesiąc

Co się stanie, jeśli przekroczę termin zwrotu lub prolongaty?

Przekroczenie terminu zwrotu powoduje blokadę konta czytelnika i naliczenie opłaty 0,20 zł/dzień za każdy tom.

Jak mogę sprawdzić stan swojego konta czytelnika i terminy zwrotu książek?

Stan swojego konta w Bibliotece sprawdzisz po zalogowaniu się w katalogu komputerowym.

Czy mogę przesunąć termin zwrotu książki?

Tak, o ile inny czytelnik nie zarezerwował tego egzemplarza.

Prolongaty można dokonać przed upływem terminu zwrotu:
— samodzielnie po zalogowaniu do konta czytelnika, polecenie PROLONGUJ
— osobiście w Wypożyczalni,
— za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: wypozyczenia@bm.cm-uj.krakow.pl

Po upływie terminu zwrotu można dokonać prolongaty tylko osobiście w Wypożyczalni.

Czy mogę korzystać z Czytelni?

Tak, każdy kto ma ważne konto czytelnika może korzystać z Czytelni, gdzie dostępne są książki i czasopisma medyczne. Można wejść ze swoim laptopem lub uczyć się z własnych materiałów. Przy wejściu należy okazać legitymację studencką.

Jeśli masz pytania zapraszamy do kontaktu drogą mailową: wypozyczenia@cm.cm-uj.krakow.pl