Do Biblioteki Medycznej możesz zapisać się po otrzymaniu elektronicznej legitymacji studenckiej (ELS). Po założeniu konta bibliotecznego staje się ona Twoją kartą biblioteczną, dzięki której możesz wypożyczać książki na zewnątrz, korzystać z czytelń lub logować się do e-zasobów Biblioteki.
Numer Twojej karty bibliotecznej znajduje się na legitymacji studenckiej pod kodem kreskowym. Okazuj bibliotekarzowi swoją legitymację podczas każdej wizyty w Bibliotece.
Zapisy studentów UJ CM do Biblioteki Medycznej prowadzone są na dwa sposoby:
Większość podręczników jest dostępna bezpośrednio w Wypożyczalni.
Należy przyjść do Wypożyczalni i samodzielnie lub z pomocą bibliotekarzy wybrać potrzebne pozycje, a następnie zarejestrować wypożyczenie na urządzeniu samoobsługowym lub przy stanowisku bibliotekarza.
Książek udostępnianych w wolnym dostępie w Wypożyczalni nie można zamawiać za pośrednictwem katalogu komputerowego. Książki wypożyczone już przez innych użytkowników można zarezerwować poprzez katalog online i ustawić się w kolejce.
Po pierwsze koniecznie zajrzyj na stronę: Książki elektroniczne. Znajdziesz tam np. Atlas anatomii Nettera, Chirurgię Gardena, Biochemię Bańkowskiego, Farmakologię Danysza, Fizjologię Konturka i wiele innych.
Jeżeli dotąd nie uruchomiłeś/uruchomiłaś zdalnego dostępu do zasobów online w formularzu elektronicznym, wyślij mail na adres: wypozyczenia@cm-uj.krakow.pl. W treści wiadomości podaj numer karty bibliotecznej. Warunkiem uruchomienia zdalnego dostępu jest posiadanie aktywnego konta w Bibliotece Medycznej UJ CM.
Do kontaktu z Biblioteką posługuj się wyłącznie adresem e-mail w domenie @student.uj.edu.pl. W odpowiedzi z Biblioteki otrzymasz login, hasło i instrukcję korzystania z e-zasobów.
Przejrzyj też katalog komputerowy. Część książek znajduje się w strefie niedostępnej dla Czytelników. Te pozycje zamawia się poprzez katalog (przy egzemplarzu widoczna jest lokalizacja „Magazyn”) :
Wszystkie podstawowe podręczniki znajdziesz w Czytelni Książek i Czasopism, możesz z nich korzystać na miejscu przez sześć dni w tygodniu.
Jeśli nie musisz mieć książki natychmiast, możesz zarezerwować egzemplarz wypożyczony przez innego Czytelnika i poczekać na jego zwrot. Służy do tego funkcja ZAREZERWUJ po zalogowaniu się w katalogu komputerowym. Ustawiasz się wówczas „w kolejce”, a gdy książka zostanie zwrócona, otrzymasz wiadomość z Biblioteki.
Po otrzymaniu e-maila z informacją, że książka jest już gotowa do odbioru, zgłoś się po nią w ciągu pięciu dni.
Jeśli w trakcie składania zamówienia jako miejsce odbioru wybrałaś/wybrałeś Wypożyczalnię, zapraszamy na II piętro budynku przy ul. Medycznej 7. Wypożyczalnia czynna jest w godzinach otwarcia Biblioteki.
Jeśli w trakcie składania zamówienia jako miejsce odbioru wybrałaś/wybrałeś książkomat, przyjdź do budynku przy ul. Medycznej 7. Książkomat znajduje się na parterze i jest dostępny od poniedziałku do piątku w godz. 6.00-21.00 oraz w sobotę i niedzielę w godz. 9.00-17.00.
Zamówienia realizowane są na bieżąco w dni powszednie w godzinach 8.00-19.00, w soboty w godzinach 9.00-14.00. Zamówienia, które wpłyną do Biblioteki po godz. 19.00 w dzień powszedni lub po godz. 14.00 w sobotę będą zrealizowane w następnym dniu roboczym.
10 tytułów. Jeśli dzieło obejmuje kilka tomów, całość liczy się jako jeden „tytuł”.
Czas wypożyczenia książek uzależniony jest od kategorii egzemplarza:
Zwrot książek jest możliwy przez całą dobę za pomocą wrzutni umieszczonej przy głównym wejściu do budynku przy ul. Medycznej 7. Zwracać tu można jedynie książki wypożyczone w Bibliotece Medycznej. W godzinach otwarcia Biblioteki książki można zwrócić również w Wypożyczalni.
Stan swojego konta w Bibliotece sprawdzisz samodzielnie po zalogowaniu się w katalogu komputerowym w zakładce „Karta biblioteczna”, logując się do aplikacji wrzutni lub selfchecka oraz z pomocą bibliotekarza w Wypożyczalni.
Przekroczenie terminu zwrotu powoduje blokadę konta bibliotecznego Czytelnika i naliczenie opłaty 0,20 zł/dzień za każdy tom.
Tak, o ile inny Czytelnik nie zarezerwował tego samego egzemplarza.
Prolongaty można dokonać przed upływem terminu zwrotu:
Po upływie terminu zwrotu można dokonać prolongaty tylko osobiście w Wypożyczalni.
Tak, każdy kto ma aktywne konto w Bibliotece Medycznej może korzystać z Czytelni Książek i Czasopism oraz Czytelni Zasobów Elektronicznych. Można wejść ze swoim laptopem, korzystać z książek, czasopism i baz danych lub uczyć się z własnych materiałów.
Na terenie Biblioteki Medycznej dostępne jest WiFi.
Przed wejściem należy zostawić okrycia wierzchnie, plecaki i torby w szatni na parterze budynku lub w szafkach dostępnych w Bibliotece (kluczyki do szafek dostępne są w Wypożyczalni). W czytelniach przy wejściu zostaniesz poproszona/poproszony o okazanie legitymacji studenckiej w celu rejestracji.
Tak, studenci i pracownicy UJ mogą korzystać z pokoju pracy grupowej przeznaczonego dla grup od 2 do 9 osób. Pomieszczenie udostępniane jest po wcześniejszej rezerwacji, której można dokonać drogą mailową (informacja.naukowa@cm-uj.krakow.pl) lub osobiście w Czytelni Zasobów Elektronicznych.
Wszystkie osoby korzystające z pokoju pracy grupowej zobowiązane są przed wejściem zarejestrować się w Czytelni Zasobów Elektronicznych okazując legitymację studencką lub kartę biblioteczną. Użytkownicy pokoju pracy grupowej korzystają z własnego sprzętu komputerowego i własnych materiałów dydaktycznych.
Jeśli masz pytania zapraszamy do kontaktu drogą mailową: wypozyczenia@cm-uj.krakow.pl.
Więcej informacji znajdziesz w zakładce STUDENCI lub Biblioteka A-Z.
Znajdź nas na FB!